Random Lake
Cross Country Varsity Schedule    (as of 08-18-19)
 
Type  Time  Opponent  Location 
Thursday, Aug 29, 2019
Invitational  4:00PM  Away vs. New Holstein,
Chilton,
Elkhart Lake-Glenbeulah,
Howards Grove,
Kewaskum,
Manitowoc Washington Junior,
Manitowoc Wilson Junior,
North Fond du Lac,
Plymouth,
Sheboygan Falls,
Winneconne 
New Holstein High School         
Thursday, Sep 5, 2019
Invitational  4:00PM  Away vs. Kiel,
Valders,
Denmark,
Elkhart Lake-Glenbeulah,
Howards Grove,
Kohler,
Manitowoc Lutheran,
Mishicot,
New Holstein,
North Fond du Lac,
Oostburg,
Plymouth,
Roncalli,
St. Lawrence Seminary,
Two Rivers,
Winnebago Lutheran Academy,
Waupun,
Washington County Home School Association,
Kewaskum,
NW WI Christian Home,
Reedsville 
Kiel High School XCTrail         
Tuesday, Sep 10, 2019
Invitational  4:00PM  Away vs. Winnebago Lutheran Academy,
Kohler,
St. Lawrence Seminary,
Washington County Homeschool Association 
Kiekhaefer Park, W4235 Kiekhaefer Parkway, Fond du Lac         
Tuesday, Sep 17, 2019
Invitational  4:30PM  Away vs. Sheboygan Area Lutheran,
Algoma,
Campbellsport,
Cedar Grove-Belgium,
Elkhart Lake-Glenbeulah,
Gibraltar,
Green Bay New Lutheran,
Horicon,
Howards Grove,
Kettle Moraine Lutheran,
Kohler,
Living Word Lutheran,
Manitowoc Lutheran,
Mishicot,
New Christian Home,
Oostburg,
Ozaukee,
Roncalli,
Saint Joan Antida,
St. John's Northwestern Military Academy,
Saint Mary Springs,
Salam,
St. Lawrence Seminary,
St. Mary Catholic,
Washington County Home School Association,
Winnebago Lutheran Academy 
Sheboygan Lutheran High School         
Thursday, Sep 19, 2019
Invitational  4:00PM  Away vs. Valders,
Brillion,
Denmark,
Elkhart Lake-Glenbeulah,
Hilbert,
Howards Grove,
Luxemburg-Casco,
Mishicot,
New Holstein,
Oostburg,
Reedsville,
Sevastopol,
Sheboygan Falls,
Sturgeon Bay 
Valders High School         
Thursday, Sep 26, 2019
Invitational  3:30PM  Away vs. Mishicot,
Algoma,
Bay Port,
Brillion,
Coleman,
De Pere,
Denmark,
Gibraltar,
Kewaunee,
Kiel,
Luxemburg-Casco,
Manitowoc Lutheran,
New Holstein,
NEWCHAA (Northeast Wisconsin Christian Homeschoolers Athletic Associaton),
Notre Dame De La Baie Academy,
Oconto,
Oconto Falls,
Oneida Nation,
Ozaukee,
Providence Academy (Green Bay),
Reedsville,
Roncalli,
Sevastopol,
Seymour,
Sheboygan Area Lutheran,
Southern Door,
Sturgeon Bay,
Two Rivers,
Washington Island,
West De Pere,
Wrightstown 
Mishicot High School         
Tuesday, Oct 1, 2019
Invitational  4:15PM  Away vs. Sheboygan Area Lutheran,
Cedar Grove-Belgium,
Elkhart Lake-Glenbeulah,
Howards Grove,
Kohler,
Plymouth,
Sheboygan Falls,
Sheboygan North,
Sheboygan South 
Sheboygan Area Lutheran High School         
Saturday, Oct 5, 2019
Invitational  10:00AM  Away vs. Lake Country Lutheran,
Greenfield,
Heritage Christian,
Hope Christian,
Martin Luther,
Messmer,
Milwaukee Hamilton,
Milwaukee Lutheran,
Ozaukee,
Palmyra-Eagle,
University Lake,
University School of Milwaukee,
Waukesha South,
Wisconsin Lutheran 
Lake Country Lutheran High School         
Thursday, Oct 10, 2019
Invitational  4:00PM  Away vs. Campbellsport,
Horicon,
Manitowoc Lutheran,
Mayville,
New Holstein,
North Fond du Lac,
Sheboygan Falls,
Winneconne,
Kewaskum 
Campbellsport Elementary School         
Saturday, Oct 19, 2019
Conference Meet  10:00AM  Random Lake/Ozaukee CC vs. Oostburg,
Cedar Grove-Belgium,
Elkhart Lake-Glenbeulah,
Hilbert,
Howards Grove,
Kohler,
Manitowoc Lutheran,
Mishicot,
Reedsville,
Sheboygan Area Lutheran,
Sheboygan Christian,
St. Mary Catholic 
Sheboygan Area Lutheran High School